hej

Tu Ola i Aga! To my kameralnie tworzymy ATMO i projektujemy tu ubranka dla dzieci, a także sprzedajemy wykroje i prowadzimy szyciowy blog. Działamy we dwie i to z tzw. doskoku więc nie znajdziesz u nas milionów wykrojów, ale za to te które są – testujemy na własnych dzieciach, sobie, znajomych i staramy się żeby były w 100% dopracowane!

Jeżeli szyjesz lub chcesz szyć dla swojego dziecka i szukasz fajnych dziecięcych wykrojów – jesteś we właściwym miejscu.

Jeżeli chcesz nas trochę lepiej poznać – czytaj dalej o tym …

co sprawia nam radość

Radość sprawia nam to, że na co dzień nie jest nudno. Piękna i słoneczna pogoda. Jesienna, deszczowa słota. Zimowy śnieg i lepienie bałwana. Rodzinne spacery i wypady w świat przyrody na całe dnie. Uwielbiamy spędzać czas z naszymi rodzinami, dziećmi i ze sobą też. Sprawia nam radość, gdy możemy delektować się życiem, chociaż nie zawsze jest to możliwe. Slow live to nasze niespełnione marzenie. Cieszymy się, że w naszej pracy nie jest nudno, że codziennie odkrywamy coś nowego. Cieszy nas również to, że coraz więcej kobiet kupuje maszyny do szycia – bo szycie jest fajne. Cieszymy się, że jesteś tu, bo to oznacza, że mamy wspólną pasję. Będziemy szczęśliwe jeżeli uda nam się Ciebie zainspirować szyciowo. Jeżeli na naszej stronie znajdziesz treści, które pomogą Ci rozwijać Twoją pasję i talent – też będzie fajnie!

co nas smuci

Smuci nas zanieczyszczone środowisko. Pracujące dzieci w Azji, które zamiast pracować powinny korzystać z dzieciństwa i to, że ich rodzice zamiast zarabiać godnie, pracują za przysłowiową miskę ryżu w fabrykach, w nieludzkich warunkach, szyjąc ubrania m.in. dla nas. My te ubrania bezrefleksyjnie kupujemy za mniejsze lub większe pieniądze i szybko wyrzucamy, bo zmienia się moda lub zwyczajnie – są słabej jakości. Smuci nas, że te ubrania płyną do nas w kontenerowcach tworzących podczas swojej podróży do Europy ślad węglowy. Ścieki z fabryk produkujących materiały w Azji są odprowadzane do rzek, którymi spływają do mórz i oceanów. A my kupujemy te ubrania swoim dzieciom nie zastanawiając się jak będzie wyglądało ich życie za 10, 20, 30 lat w tak zdegenerowanym środowisku. Nie zastanawiamy się również nad tym, że te ubrania być może szyło inne dziecko, którego rodzice nie mogą zapewnić mu godnego i szczęśliwego dzieciństwa. A przecież my dorośli powinniśmy troszczyć się o wszystkie dzieci.

co nas inspiruje

Inspirujecie nas Wy – kobiety, mamy, babcie, ciocie i siostry, które bierzecie sprawy w swoje ręce i uczycie się szyć. Inspirujecie nas gdy zmęczone, wieczorem, pomiędzy jednym a drugim ciężkim dniem w pracy, siadacie do maszyny bo Wasze dziecko wymarzyło sobie nowy strój, sukienkę czy spodenki, albo wyrosło już ze starych. I ciągle macie w głowach niesamowite pomysły. Inspiruje nas Wasza miłość, która sprawia, że zmęczenie nie jest silniejsze od radości z ofiarowania swojemu dziecku wyjątkowego ubranka, w pracę nad którym wkładacie całe serce. Jesteście silne i wielkie!

jakie są atmo wykroje

Atmo-wykroje są długo tworzone. To jest nasza zmora, gdyż zawsze uważamy, że jest jeszcze coś do poprawienia. Potem, zmęczone uznajemy, że nic na tym świecie nie jest przecież idealne, by następnego dnia dojść do wniosku, że może przydałoby się jednak jeszcze coś zmienić, udoskonalić, przerobić .. i tak bez końca.

Atmo-wykroje są również dlatego długo tworzone, bo mamy ambicję żeby większość z nich zamknąć w jak największej ilości rozmiarów i tęgości, a co się z tym wiąże – robimy to długo. Potem nachodzi nas refleksja, że po co to komu? By znów za jakiś czas rozważać te wszystkie pojedyncze przypadki osób, które hipotetycznie nie znajdą u nas swojego rozmiaru i te przemyślenia ostatecznie motywują nas do długiej pracy nad wygenerowaniem dziesiątek rozmiarów i tęgości…

Instrukcje szycia do każdego modelu są u nas ogólnodostępne – znajdziesz je na naszym blogu. Dzięki temu możesz samodzielnie ocenić czy masz odpowiedni sprzęt i umiejętności żeby poradzić sobie z uszyciem wybranego modelu. Dlatego też nie określamy stopnia trudności, bo przecież Ty sama najlepiej wiesz czy dasz radę czy nie. Wydaje nam się, że takie podejście jest z naszej strony uczciwe, bo wiesz co kupujesz i na co się piszesz.

O atmo-wykrojach mogłybyśmy powiedzieć jeszcze, że są tworzone z myślą o dzieciach z różnych grup wiekowych, ale nie tylko. Zdradzimy Ci w tajemnicy, że jeżeli się postarasz, może uda Ci się wytropić w dziewczęcych rozmiarach coś dla siebie, lub w chłopięcych – dla Twojego męża lub partnera. Ale to tak między nami…

Mogłybyśmy Ci jeszcze długo opowiadać o nas, o pracy w ATMO i atmo-wykrojach, ale tak naprawdę chodzi nam przede wszystkim o to, żebyś poczuła u nas atmo-sferę szycia. Po to tu jesteśmy i po to tworzymy to wszystko!

my i social media

Na ten temat możemy powiedzieć tylko tyle, że się uczymy. Próbujemy tworzyć jakieś treści na Facebooku, Instagramie, Pintereście, ale super się na tym nie znamy. Można było by powiedzieć, że błądzimy jak dzieci we mgle w świecie social mediów. Można było by tak powiedzieć … ale my się nie poddajemy, będziemy działać w tym kierunku, aby te treści były coraz lepsze. Jeżeli uważasz, że jakieś aspekty w naszej wirtualnej atmo-przestrzeni wymagają poprawienia lub głębszej analizy – jesteśmy otwarte na wszelkie sugestie. A i jeszcze nie lubimy robić video i chyba się nie przełamiemy, więc u nas filmików raczej nie będzie. Sorry, ale w ATMO taki właśnie mamy klimat.

My i lęki

Lęki? Jakie lęki? A tak na serio – najbardziej obawiamy się błędów w naszych wykrojach. Oczywiście w atmo-świecie, bo w prawdziwym życiu boimy się ciągle i nieustannie o inne rzeczy. Dlatego też mamy prośbę o wyrozumiałość, jeżeli coś z naszej strony jest nie tak jakbyś oczekiwała. Jeżeli coś w wykroju się nie zgadza – daj znać – na niczym innym bardziej nam nie zależy, niż na tym by nasze wykroje były dla Ciebie użyteczne. Popełniamy błędy jak każdy. Staramy się, aby było ich jak najmniej. Każda Twoja uwaga jest dla nas cenna. Jeżeli pojawi się jakiś problem, działajmy tak, aby go rozwiązać. W razie czego – nie krzycz, tylko rozmawiaj z nami – czyli pisz! A my na pewno zrobimy wszystko co w naszej mocy żebyś była zadowolona.

chcemy by tak tu było

Chcemy by było tu swobodnie, przytulnie, miło, sympatycznie i beztrosko. Jesteśmy otwarte na różne podejścia do szycia. Mamy nadzieję, że Ty też. Każda z nas szyje inaczej. Niektóre z nas są mega dokładne, inne mają ciągle szalone pomysły, jeszcze inne marzą o poznaniu najskrytszych tajników szyciowego fachu, a inne czerpią radość z kombinowania i wymyślania swoich własnych, autorskich technik. Uważamy, że każde podejście jest ok. Atmo-przestrzeń jest dla wszystkich, nawet tych „szyjących inaczej”. Wiemy doskonale i pewnie Ty również to wiesz, że niektóre rzeczy można zrobić równie skutecznie na kilka różnych sposobów. Także, argumentując tym nieco przydługim wywodem, chcemy Ci delikatnie zasugerować, że zdanie „to nie jest zgodne ze sztuką” nie cieszy się u nas zbyt dużą popularnością. Ale jeżeli masz jakieś autorskie, szalone i dziwaczne pomysły na rozwiązanie szyciowych problemów – dziel się z nami, pisz na blogu – jesteśmy bardzo ciekawe. Chcemy aby w naszej atmo-przestrzeni każda z Was mogła się dobrze czuć, niezależnie od tego jak dużo już wie na temat szycia.

a więc

A więc jeżeli już wiesz jakie są atmo-wykroje i podoba Ci się u nas – zapraszamy Cię do wspólnego wykreowania fantastycznych ubranek dla Twojego dziecka!


Życzymy Ci wielu inspiracji, fantastycznych szyciowych pomysłów i mnóstwa zrealizowanych projektów, które wywołają uśmiech na buzi Twojego dziecka.

kropki

Skoro już się trochę znamy – może chcesz się nam przedstawić i opowiedzieć coś o sobie? Chętnie Cię poznamy. Jesteśmy ciekawe kto tu bywa.
Pisz w komentarzach.

Ola i Aga